Biuro prasowe

Przygotowanie drewnianych pergoli do okresu letniego

Mała, drewniana architektura w ogrodzie stanowi nie tylko atrakcyjne sposoby na jego aranżację, ale często jest także konstrukcją, na której rosną rośliny pnące. Takie zadanie spełniają głównie pergole, które trzeba dobrze zabezpieczyć, aby nie ulegały zniszczeniu w silnie zawilgoconym środowisku.

Wykorzystywanie drewna w ogrodzie lub sadzie pozwala na zachowanie naturalnego charakteru całego otoczenia. Surowiec dobrze komponuje się zarówno z roślinnością, jak i elementami wykonanymi np. z kamienia. Dzięki swoim właściwościom dobrze znosi także działanie czynników atmosferycznych. Aby zachować jednak jego trwałość i zaoszczędzić sobie kłopotów z częstą i pracochłonną renowacją drewnianych powierzchni, konieczne jest ich właściwe przygotowanie do powierzonych im zadań. Szczególną uwagę warto przyłożyć do zabezpieczania pergoli, które często są obrośnięte roślinnością, co dodatkowo podnosi poziom wilgotności. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie preparatu aktywnie odpychającego wodę (np. Bariera Plus marki Drewnochron).

Nowoczesna formuła wosku chroni przed wilgocią

Bardzo dobre rozwiązania zabezpieczające przed działaniem wilgoci oferuje sama natura. Preparat ochronny Bariera Plus z dodatkiem wosku posiada właściwości hydrofobowe, co gwarantuje odpychanie wody. Jeżeli jest on aplikowany na nową pergolę wykonaną z surowego drewna to przed jego zastosowaniem konieczna jest jednak dogłębna impregnacja środkiem zapewniającym ochronę przed atakiem mikroorganizmów. W tym celu można użyć np. Impregnatu Extra marki Drewnochron. Takie systemowe rozwiązanie daje wieloletnią gwarancję na zachowanie zdrowej struktury drewna oraz utrzymanie jego właściwości estetycznych. Działanie impregnatu wzmocnione jest przez właściwości Bariery Plus, która dzięki wzbogaconej formule również chroni przed rozwojem grzybów pleśniowych i glonów. Jeżeli odnawiamy wcześniej malowana powierzchnię można użyć od razu Bariery. Preparat ochronny z zawartością wosku dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych, co nie tylko umożliwia dopasowanie drewnianych elementów do najbliższego otoczenia, ale dzięki wysokiej jakości pigmentom efektywnie chroni podłoże przed działaniem promieni UV. Kompleksowo zabezpieczona pergola staje się zatem stabilnym i solidnym elementem, który sprosta stawianym mu wymaganiom. Dzięki długotrwałej ochronie gwarantowanej przez wysokiej jakości środki możemy przez wiele lat modelować z jej użyciem kształt roślin pnących bez obawy, że drewno ulegnie zniszczeniu.

Ułatwiona aplikacja dzięki żelowej konsystencji

Drewniane pergole nie zawsze są małymi konstrukcjami, do których mamy łatwy dostęp. Czasami zdarza się, że zostały wybudowane na znaczną wysokość, co do pewnego stopnia utrudnia nam prawidłową aplikację środków ochronnych. Dzięki lekko żelowej konsystencji Bariera Plus nie kapie podczas malowania, co w znacznym stopniu chroni nie tylko nas, ale również rośliny, które rosną wokół. Produkt dobrze się rozprowadza i nie tworzy zacieków, co w znacznym stopniu umożliwia szybką i sprawną aplikację. Środek jest dedykowany nie tylko do pergoli. Można nim malować również wcześniej zaimpregnowane powierzchnie drewniane takie jak płoty, altanki czy drewutnie. Nakładanie preparatu powinno odbywać się na wcześniej przeszlifowaną, odpyloną, odtłuszczoną i suchą powierzchnię. W przypadku, kiedy na podłożu znajdują się pozostałości po starych warstwach ochronny, koniecznie trzeba usunąć wszystkie luźne elementy. Już 2-3 warstwy Bariery Plus gwarantują prawidłową ochronę. Kolejną warstwę można nakładać zaledwie po 2-4 h, więc w ciągu jednego dnia możliwe jest całkowite zakończenie prac.

Załączniki

Kontakt dla mediów

Szukaj